Resultat japansk spets

Follow us:

elliegarden@hotmail.se

LEID SEMPER MAURIS EUISM

RESULTAT JAPANSK SPETS

 

190804 SKK Svenstavik nordic
Domare: Martin Johansson
Univers Fantazm Leonardo 1 vakl, HP, BIR-valp
Elliegårdens Izumi 1 vakl, HP, BIM-valp
Elliegårdens Chesu Exc: 2 ökl
Elliegårdens Daitan Vg: 4 ökl
Eren Hof Hamahime Exc:1 ukl


190727 Japansk spetsklubb specialen domare: Marianne Baden, Danmark
Eren Hof Fujiyama VG junkl


190629 NKK Trondheim domare: Frank Christiansen
Chesu Exc:1 ökl, CK, 3 bhkl, CERT


190629 Nosework klass 1 Malung
Enya/ Åsa diplom nr 1


190616 SKK Leksand domare: Nina Karlsdotter
Izumi 1 vakl, HP, BIM- valp


190518 SRUK internationell uts i Fagersta domare: Yngve Gjelsvik, Norge
Bachi BIR, Skandinaviskt cert, BIG- 4, Skandinavisk champion


190429 Emiko ögonlysning ua


190420 Svensk vinnarutställning Sundsvall domare: Kurt Nilsson
Ära VG junkl


190407 Ära ögonlysning ua


190331 Hovawartklubbens inofficiella utställning i Insjön domare: Ann- Charlotte Andersson
Izumi 1 vakl, HP, BIR- valp, BIG 3- valp
Ära 1 HP, 1 btkl, BIM


190329 Eren Hof Hamahime (Ära) patella 0/0


190322 Genki ögonlysning UA


190319 Hime patella 0/0


190309 SSUK Eskilstuna
Ära G junkl
Genki Exc:3 ukl
Denka VG ökl
Enya Exc:3 ökl


190228 Denka patella 0/0, ögon ua

190228 Hosi patella 0/0


190209 SRUK Smedjebacken domare: Brigitte Wend, Tyskland

Bachi rubincert
Enya BIR, BIG- 4, CACIB


190131 Patellaundersökning

Hiroo ua

 

181125 Clearround Nosework (inofficiell)

Enya/ Åsa GK alla 4 söken

 

181124 Utställning SRUK Smedjebacken Domare: Alexander Opel, Tyskland

Enya BIR, BIG- 2, cacib

Bachi Cert guldklass = guldchampion

 

181117 Norsk vinnare domare: Massimo Inzola

Ginkoo Exc:3 junkl

 

181116 Nordisk vinnare domare: Markku Mähönen

Ginkoo Exc:3 junkl

 

180912 Agility hoppklass

Akira/ Sanna 2 felfria rundor, 1 första plats och PINNE

 

180904 Daizu patella 0/0, öga ua

 

180805 SKK Nordic Svenstavik domare: Jens Myrman

Donorei Qouqussa VG:1 ökl

Elliegårdens Ginkoo Exc:1 junkl

Lizzie Exc:1 vetkl, CK, BIM- veteran

 

180729 Doftprov Nosework

Bachi Eukalytus GK

 

180719 Agility hoppklass

Akira Plac 4 av 26 = pinne

 

180714 Japansk spetsklubb domare:

Hosi 5 vakl

Hime 6 vakl

Emiko VG:3 unkl

Sky VG ökl

Deizu VG ökl

Lizzie Exc:2 vetkl, CK

 

180701 SKK Alfta domare: Kurt Nilsson

Enya Exc:1 ukl

Bachi Exc:2 ökl

 

180630 Enya patella 0/0

 

180609 SKK nat Leksand domare: Gunilla Sandberg

Donorei Qouqussa Exc:3 ökl

Chika Exc:4 ökl

Lizzie Exc:2 vetkl

 

180527 Utställning Trondheim domare: Laszlo Erdos

Ginkoo Exc:1, junkl, CK, 3 btkl, CERT

 

180429 Utställning Sunndalsöra

Ginkoo Exc:1 junkl, CK, 1 btkl, CERT, BIR

 

180428 Utställning Sunndalsöra

Ginkoo Exc: ? junkl, CK, 2 btkl, res- cert

 

180428 Doftprov Nosework eukalyptus

Enya GK

 

180414 Inoff utställning i Ludvika domare: Susanne Segersten

Genki 1 vakl, HP, BIR- valp

 

180408 SKK nat Sundsvall domare Torbjörn Skaar

Gendo 2 vakl, HP

Donorei Qouqussa Exc:4 ökl

Enya VG ukl

Bachi Exc:3 ökl

Chika VG:4 ökl

 

180324 Inoff utställning Gideå domare: Emma Ottosson

Gendo 1 vakl, HP, BIM- valp

 

180211 Norska Pudelklubben domare: Tanja Hulsund

Ginkoo, 1 vakl, HP, BIR- valp, BIG-1 valp

Copyright @ All Rights Reserved